شیشه بخاری

بخاری گازی ایمن گاز مشهد مدل شارمین 1 800x480 - شیشه بخاری

شیشه انواع بخاری های گازسوز

استفاده از بخاری جهت گرمایش خانه و محل کار، در کشور ما مرسوم است و هنوز سایر لوازم و شیوه های گرمایشی، نتوانسته اند نقش این وسیله را در زندگی ما ایرانیان کمرنگ کنند. حضور خانه های قدیمی فاقد سیستم گرمایش جدید و همچنین گرمای مطلوب حاصل از انواع بخاری ها از علل اصلی بقای این نوع سیستم گرمایشی است.

با این وجود استفاده از بخاری علاوه بر فوایدی که دارد می تواند سبب بروز مشکلاتی نیز بشود. پخش گاز مونوکسید کربن، که به عنوان قاتل خاموش نام برده می شود، به وسیله بخاری های آسیب دیده، می تواند سلامتی و جان استفاده کننده از آن ها را در معرض خطر قرار دهد.

عدم خروجی مناسب برای هوای بخاری و یا شکستن شیشه بخاری از علل عمده پخش شدن گاز مونوکسید کربن در محل هستند. در شروع فصل سرد برای حفظ سلامتی خود و اطرافیانتان قبل از راه اندازی بخاری حتما راه خروجی هوای آن را چک کنید و در صورتی که شیشه بخاری شما شکسته است قبل از راه اندازی آن اقدام به تعویض شیشه آن نمایید.

بخاری گازی ایمن گاز مشهد مدل شارمین - شیشه بخاری

به صورت معمول بخاری های گازی دارای دو نوع شیشه می باشند:

  • شیشه داخلی به صورت تکه تکه می باشد. جنس این شیشه از نوع شیشه معمولی بوده و در صورت نیاز می توان آن را از شیشه بری ها تهیه نمود.
  • شیشه خارجی در انواع بخاری ها از نوع شیشه های سکوریت حرارتی هستند. شیشه سکوریت بخاری در فرایند تولید به گونه ای طراحی و ساخته می شوند که در برابر حرارت تا بیش از ۲۵۰ درجه سانتی گراد مقاومت دارند. همچنین این نوع شیشه ها در هنگام شکستن به قطعات بسیار ریز تبدیل می شوند که فاقد لبه برنده است و به بدن آسیب نمی رسانند.
درباره این موضوع بیشتر بدانید:
فروش انواع شیشه اجاق گاز و بخاری

بخاری گازی رویال - شیشه بخاری

علل شکستن شیشه بخاری

  • از عمده علل شکستن این شیشه ها می توان به وارد شدن ضربه یا فشار به آن ها اشاره کرد. سکوریت بودن شیشه های حرارتی به  معنای مقاومت آن ها تنها در برابر حرارت است و به معنای مقاومت آن ها در برابر فشار و ضربه نمی باشد. در نتیجه این شیشه ها می توانند در اثر ضربه و یا فشار ناگهانی دچار شکستگی شوند. قرار دادن اجسام سنگین بر روی بدنه بخاری سبب بروز فشار بر روی شیشه می شوند.
  • از علل دیگر شکستن این شیشه ها می توان به نوع بخاری اشاره کرد. برخی از انواع بخاری و شومینه ها به گونه ای هستند که به خودی خود سبب شکستن شیشه می شوند. در طراحی این بخاری ها فاصله ایمن بین شیشه و شعله ها رعایت نشده و در نتیجه به سبب وارد شدن دمای مستقیم و بالا به شیشه، ساختار شیشه دچار از هم گسیختگی می شوند. برخی نیز دارای دو شعله می باشند و فاصله شیشه با شعله جلویی کم است این نوع بخاری و یا شومینه ها تولید دمای بسیار بالایی دارند که از تحمل شیشه بالاتر است و همین سبب شکستن شیشه می شود.

برای جلوگیری از شکستن شیشه در این نوع بخاری ها بهتر است همواره به افزایش دمای بخاری توجه شود و ازشعله داخلی تر استفاده شود.

  • از علل دیگر شکستن این نوع شیشه ها می توان به عمر مفید شیشه اشاره کرد. عمر مفید شیشه های سکوریت ۷ تا ۱۰ سال بوده و پس از طی این زمان معمولا شیشه دچار شکستگی می شود.
شومینه گازی نیک کالا - شیشه بخاری

شومینه گازی نیک کالا

نحوه سفارش شیشه بخاری

تیم تعمیرچی با بیش از ۱۶ سال سابقه در زمینه طراحی، تولید و تعویض شیشه های سکوریت مقا وم به حرارت، اقدام به تامین نیاز هموطنان گرامی در این زمینه می نماید.

درباره این موضوع بیشتر بدانید:
لیست شیشه های بخاری

موسسه تعمیرچی با  در اختیار داشتن کادری مجرب در زمینه تعویض شیشه بخاری و سرویس انواع بخاری گازی در تهران در خدمت همشهریان گرامی می باشد. همچنین تیم تعمیرچی در برخی از استان های دیگر کشور عزیزمان دارای نمایندگی می باشد و در صدد است که با دریافت نمایندگی های مستقیم در تمامی شهرهای ایران بتواند نیاز تمامی هموطنان را پاسخ دهد.

ارسال انواع شیشه بخاری به تمامی نقاط ایران به صورت روزانه توسط تیم تعمیرچی انجام می شود.

تیم تعمیرچی به پشتوانه سابقه طولانی در این زمینه توانایی تامین شیشه برای تمامی بخاری های موجود در ایران را در اختیار دارد.

تامین شیشه بخاری با بالاترین کیفیت برای انواع برندهی ایرانی و خارجی موجود در ایران از قبیل مهیا، ارج، نیک کالا، ایرانشرق، آدنیس، مشهددوام، آرلوکس، آزمایش، گلکاران، سنگرکار، سوزان و … طی ۱۶ سال کاری از افتخارات این مجموعه است. برای مشاهده موجودی انواع شیشه های بخاری و سایزهای موجود آن به صفحه “انواع شیشه های بخاری” مراجعه کنید.

برای سفارش شیشه مورد نظر خود تنها کافی است تصویر بخاری، مدل و ابعاد شیشه مورد نظر را به شماره ۰۹۱۰۱۹۶۰۳۹۹ ارسال فرمایید تا تیم متخصصین تعمیرچی در اسرع وقت نسبت به ارائه مشاوره به شما عزیزان اقدام نماید.

اولویت تیم حرفه ای ما، کسب رضایت خاطر شما عزیزان است.

Comments are closed.